top of page

Pohádkový proslov svědka / svědkyně

Už třetí nebo dokonce čtvrtou sezonu slýcháme velmi podobné proslovy svědků. Víme, že není jednoduché napsat něco od srdce, vtipného a přitom dojemného, vypointovat příběh novomanželů, zvlášť, pokud třeba neznáte oba tak úplně dobře.

A tak jsme pro vás připravili něco romantického, neotřelého, a přitom zábavného a příjemného. Vzor pohádkového proslovu, do kterého můžete vložit to, co novomanžele charakterizuje, jakoukoliv historku nebo nápad.

Stačí se tedy postavit začít číst pohádku o nevěstě a ženichovi.


Bylo nebylo.

Chlapec potkal dívku. Vzal ji za ruku, ona ho za ni pevně chytla a společně se vydali vstříc neznáme budoucnosti, která na ně čekala. Někdy šli pomalu, jindy si trochu popoběhli. A občas běželi tak rychle, že to vypadalo jako by letěli.Kdykoliv on ztratil pevnou půdu pod nohama, ona mu pomohla se srovnat. *

Kdykoliv ona zakopla, chytil ji a pomohl jí znovu sladit kroky s jeho. *

Kdykoliv byla unavená, staral se o ni. Kdykoliv on měl hlad, odbočili pro nějakou dobrotu.

 


Někdy nevěděli, jakým směrem se mají vydat. Ale i když spolu občas ztratili směr, neztratili jeden druhého.

Jejich cesta byla tak dlouhá, až nás všechny dovedla na toto místo, do této chvíle, od které se už budou držet za ruku navěky. Kdykoliv se on nebude chtít zeptat na cestu, ona bude věřit jeho orientačnímu smyslu. Kdykoliv ona uvidí výprodej, on bude s radostí držet místo ve frontě u kabinek a vyzvedávat jí zásilkovnu ze Zboxů.

A tak je to správné, tak to má být.

 


Jmenovali se Nevěsta a Ženich. A já jsem hrozně vděčný, že jsem jejich cestu mohl / mohla sledovat. Držet jim palce, pokud byla cesta nebezpečná a dramatická. Fandit jim, když se blížili k vrcholku dalšího kopce. A podpořit je, když se na horizontu objevil další kopec, na který se rozhodli jít.

Ten dosud největší mají právě za sebou, tak ho pojďme všichni oslavit. Na Novomanžele Příjmení!


*

Můžete vložit.

Mezi jejich nevětší škobrtnutí patří třeba když…

Nevěsta zase ženicha podpořila, když se snažil naučit / rozjet / zkoušel něco nového.

Ženich nevěstu zachránil před otravným předchozím přítelem.

Nevěsta o ženicha pečovala v dobách jeho největších rýmiček a dalších smrtelných nemocí.


 

 Záleží samozřejmě na vás, jak příběh vyšperkujete, ale věřte, že po něm nezůstane oko suché dojetí a bránice polechtané vtipem.

 

Comments


bottom of page