top of page

Jak zabavit hosty, když se jdeme fotit I. - Hry, kvízy a tiskoviny

Na českých svatbách se většinou jdeme fotit po obědě, kdy je prostor pro to, aby si hosté oddechli, ubytovali se, převlékli se na večerní párty, seznámili se s ostatními, dali si kafíčko a sladký bar a prostě vydechli.


Tradiční aktivity za pomoci svědků nebo v pohodě v zahradě bez organizátorů

Občas může focení i s natáčením (obzvlášť, pokud jedeme někam dál od hostiny) trvat i třeba hodinu, hodinu a půl. A je proto dobré mít připravené nějaké hry nebo spíš aktivity, aby se lidé nenudili a celá svatba neusnula. Máte-li šikovné svědky, můžou hosty zabavit třeba klasickými hrami jako svatební tombola, dražba nevěstina střevíčku nebo podvazku, apod.Můžete mít připravené i nějaké aktivity pro hosty tak, aby se zabavili sami - zahradní svatby můžou využít trávu a postavit pár branek na fotbal nebo kriket, připravit chillout zónu s nějakým prosecco / aperol barem a pánským koutkem, nebo třeba pro maminky s batolaty.Pro jednotlivce - tištěné kvízy, úkoly, svatební noviny

Můžou vypadat různě, můžete si vymyslet cokoliv, ale pro inspiraci jsem připravila pár nápadů na svatební kvízy i s ukázkou tisku. Můžete mít třeba drink nevěsta (obsahující bílý rum) a ženich (s whiskey).


 • Foto-špion checklist

Zadání pro hosty:

Vem si jednorázový foťák, mobil,… Vyfoť a odškrtni, že máš hotovo. Pokud vyfotíš všechno, čeká tě na baru dárek. Pokud máte navíc nějakou svatební foto-galerii, můžou hosté fotky ještě uložit / nahrát přes QR kód, ať vám fotky zůstanou. Víc k tématu svatební fotogalerie v článku TADY. • Miluji tě v mnoha jazycích

Ať se lidé naučí něco nového a zabaví se. Stačí rozdat kartičky, ať si je lidé vyplní a odevzdají na baru - můžou opět jako odměnu dostat pití nevěsta / ženich.

Nebo můžete výsledky vyhlásit za pomoci svědků a udělat z toho moderovanou hru. Ať všichni vyplní kartičky a až se vrátíte z focení, vyhlásí svědci výsledky. Kdo bude mít nejvíc správně, dostane od novomanželů dárek.

V dnešní době mobilních překladačů je to trochu nuda, ale upozornila bych na čestnost a srandu, pokud lidé nebudou používat techniku a podvádět.

(Kromě zadání nezapomeňte mít po ruce vytištěnou i verzi se správnými odpověďmi). • Svatební abeceda nebo Svatební Bingo

Podobně jako Miluji tě v mnoha jazycích nebo Fotošpion fungují i hry Svatební abeceda a Svatební Bingo. Účastníci mají za úkol najít slovo týkající se svatby na všechny písmenka abecedy. Můžete dát lehčí variantu bez diakritiky a druhou se vším všudy. Anebo hledají hosté na svatbě ty, kdo splňují nějaké pravidlo (nejstarší, nejmladší, sourozenec nevěsty, kdo přijel z největší dálky,...) - cílem je lidi seznámit a rozpovídat po obědě u kávičky. • Tipy a rady do manželství / Bucket list pro cestovatele / Meníčko pro první výročí

Na hodně svatbách bývají lístečky pro hosty, kam vám mají napsat tipy a rady - do manželství, ale třeba i na dárky k výročí svatby (na první rok, pět let od svatby nebo třeba diamantovou svatbu,…)

Můžete to různě variovat - cestujete rádi? Ať vám vytvoří bucket list, kam byste rozhodně měli zajet.

Máte rádi jídlo - můžou vám vytvořit meníčko, pozvat vás k sobě na něco dobrého, co vám uvaří nebo dát tip na dobrou restauraci.

Vyprdněte se na papírky, které někde založíme, hoďte do rohu černou tabuli a křídy nebo flipchart a fixy.

Nebo vám můžou nechat kreativní vzkaz podle šablony - kde se vyřádí kreativní tipy.
 • Boty / Hádej, kdo

Zapojte lidi do klasické hry zvedání bot - buďto můžou živě v průběhu vašich odpovědí hlasovat s vámi - a třeba postupně vypadávat, až jeden vyhraje. Nebo vytvořte checklist, který si všichni vyplní během času, kdy se budete fotí. Výsledek se odtajní večer při kvízu s botami. Kdo bude mít všechno správně, dostane na baru třeba drink jako u Foto-špiona. • Svatební noviny - už jste je četli?

Kromě dvou / tří stránek, které se týkají vašeho příběhu, jsou v zásadě stejné. Horoskopy, rady do života, pranostiky a přísloví k vašemu dni, občas nějaká to numerologie, vždycky křížovka a omalovánka. Co takhle vytvořit svatební noviny jinak?

A víte, že si můžete objednat noviny z roku svého narození? Budou v nich události, které se ten rok staly v Česku i zahraničí. Máte-li čas a tvořivou náladu, určitě si je zvládnete i vyrobit za pomoci Wikipedie. Nebo mi napište a mrknu na to ;)

Anebo udělat rovnou koláž z událostí, které se staly ve vazbě na významná data týkající se vašich rodin:

 • Kdy se potkali vaši rodiče

 • Kdy vás počali

 • Kdy jste se narodili

 • Kdy jste se dali dohromady

 • Kdy jste si pořídili psa, domeček, dítě,….

 • Kdy jste se zasnoubili

 • Plánované události na tento den svatby - nebo na vaše svatební výročí

Doplňte to o praktické info - jaké bude Meníčko nebo Raut, Program, Mapku areálu nebo třeba Číslo na řidiče.

Budou tak svatební noviny každé jiné a vaši hosté nebudou podesáté číst to stejné. • Seznamovačky

Dneska už jsou běžné svatební losy - zvládnete je vyrobit doma nebo objednat. Hledají se stejné dvojice / dvoje, co patří k sobě (Hurvínek a Mánička, Eva a Vašek, atd.) - musí si pak spolu zatančit, dát panáka nebo se vyfotit ve fotokoutku.

Tip navíc - dejte do fotokoutku ke každé dvojic rekvizity, ať se při fotkách potom zasmějete podruhé.


 • Nejen pro děti

Zabavit na svatbě malé děti jde dnes už hodně způsoby - můžete si najmout animátorky, které připraví veškeré aktivity a hry od malování na tvář až po opičí dráhy nebo mini-diskotéku, nebo připravit dětský koutek, kam nachystáte pár her.

Za mě super, pokud tam máte parkoviště nebo dvůr dát dětem křídy, nebo jim nachystat nějakou skákací dráhu a úkoly pomocí kříd - není to velká práce a hlavně žádné uklízení.

Velmi často obsahuje dětský koutek na svatbě omalovánky - nějaké návrhy pro svatební omalovánky připravuji a brzo vám je sem někam také hodím.

Vedle toho můžete i dětem připravit kvízy nebo dotazníky - které si často zahrají rádi i rodiče. Třeba taková tipovačka týkající se Disney pohádek - z jakého filmu jsou uvedené citáty o lásce? Nějaká teta nebo vaši rodiče můžou mít připravené odměny, třeba mini puzzle nebo kindervajíčko...
Pokud se vám některé tiskoviny líbí, napište mi, připravuji pro vás možnosti tisku, případně grafických návrhů - snad brzy!

Šárka

コメント


bottom of page