top of page

Inspirace na svatební kytice

Hledáte inspiraci na svatební kytice? Nemáte oblíbenou nějakou konkrétní květinu a nevíte, jakou vybrat kytici na svatbu?


Pravidlo číslo jedna praví - poraďte se svojí floristkou. Přece jen má určitě přehled o sezónnosti květin, co bude dostupné v datum vaší svatby a dokáže i poradit, jaký tvar nebo styl kytice se bude hodit k vašim šatům a šperkům.

Pravidlo dva - celkově laďte velikost a bohatost kytice ke svým šatům a doplňkům. Může se totiž velmi rychle stát, že když budete vybírat kytici, šaty, účes a šperky zvlášť, budete působit přeplácaně.

Pravidlo tři - myslete na váhu kytice. Obří pugéty jsou nádherné, ale vážně těžké. Myslete na to při výběru kytice v kombinaci s délkou obřadu. Církevní obřad venku může trvat i hodinu, a to se ta kytka prostě pronese.

Pravidlo čtyři - různé tvary, různý styl. Můžete vybrat stojatou vysokou kytici, stejně jako kulatý bobeček nebo dlouze visící slzu. V drtivé většině svateb jdeme spíš do kulatých kytic, hodí se totiž ke všemu. Slzy (mně konkrétně) evokují pohřby (pokládají se na hroby) a stojící mi přijde, že trčí děsně nahoru. Ve výsledku je to ale na vás :)


Inspirace
Stejné květiny můžete použít i do vlasů - na věnečky nebo ozdoby do drdolů a copánků. A to pro sebe, nebo i pro družičky.Ale taky na dort, pod prstýnky, na další dekorace.No a pak samozřejmě na korsáže pro ženicha a tatínky, svědka, na stoly do váziček, apod.

Jak moc času věnujete výběru květin?

Comments


bottom of page