top of page

Co by měla mít nevěsta na svatbě?

Malá rekapitulace toho, co byste jako nevěsty neměly zapomenout na svatbu pro štěstí. Ale také pár praktických tipů, které jsme nasbírali za roky focení svateb. Co se opravdu hodí a na co je lepší se vykašlat?


Něco starého

Symbolizuje návaznost na dosavadní život - i když se mění příjmení, pořád pokračujeme ve svém starém životě, ctíme svoji rodinu a přátele.

Např. šperk po babičce.


Něco nového

Začíná nová etapa našeho života. Mimo to je svatba ideální příležitostí pořídit si nové náušnice nebo řetízek na krk, no ne?


Něco půjčeného

Většinou si na svatbu půjčujeme svatební šaty, hodí se ale zase klidně náušnice od kamarádky nebo třeba boty. Cílem je přinést si do manželství štěstí, ale také potvrdit, že máte kolem spolehlivé kamarády, kteří pomůžou, když je potřeba.Něco modrého

Modrá jako symbol nevinnosti, čistoty a věrnosti je většinou obsažená v podvazku, může být ale třeba i modrá kytička nebo stužka na svatební kytici.


Nepovinný bonus - něco darovaného

Na památku svatebního dne - zůstane vám sice manžel, spousta nových kartiček v peněžence (se změnou příjmení určitě), fotky nebo prstýnky, je ale fajn udělat si radost i něčím dalším.Jednotlivé věci můžete i spojovat - darovaný modrý náramek po babičce skloubí většinu dohromady, půjčené jsou šaty a nová kytice - máte tak vše pohromadě a přitom nebudete mít pocit, že toho máte na sobě už hodně.Comments


bottom of page